BORNEO KALIMANTAN
Vrijdag 26 juli j.l. vertrokken we met onze zoon Samuel naar ‘de gordel van Smaragd’. We hadden alles tot in de puntjes voorbereid en hadden er echt zin in!! Onze vrienden Ronny en Kay Heyboer die aan het hoofd staan van Living Waters Village hadden ons uitgenodigd om een kijkje te nemen en te dienen. Living Waters Village is de naam van een complex in het hartje van Borneo waar ongeveer 500 (wees) kinderen wonen.
Tevens zou de opening plaatsvinden van een gloednieuwe school. Toen we arriveerden op de luchthaven van Kuala Lumpur vlogen we na een paar uur door naar Kuching. De stad Kuching bevindt zich op Borneo. Toen we uiteindelijk aankwamen in Kuching namen we een lekker hotelletje en genoten van een heerlijke douche, een lekker drankje en sliepen als een roos. De volgende morgen reden we van ons hotel met een taxi volgepropt met onze koffers naar een busstation, waar onze bus zou staan. We werden verwelkomd door een medewerkster van LWV die tevens met ons meereisde. We plaatsten onze koffers in ‘de buik van de bus’ en stapten in. Er was een aantal mensen uit Nieuw Zeeland en Australie die ook, net als wij zouden reizen naar het kinderdorp van Ronny en Kay Heyboer. Tijdens de busreis was het ijs al gauw gebroken. We stelden ons voor en hadden leuke gesprekken met deze christenen uit het land ‘down-under’….
Het werd een lange pittige busreis die ongeveer 13 uur duurde. Op de heenweg hadden we geen airco maar arko, wat staat voor Alle Ramen Kunnen Open, maar gelukkig was er een toilet! Na ongeveer 2 uur kwamen we aan bij de Maleisisch/Indonesische grens. We moesten ongeveer een uur wachten en nadat alle paspoorten waren gecontroleerd vervolgden we de reis naar LWV. Het werd een echte jungletocht en 3 keer moesten we met die kolossale bus over een houten bruggetje rijden waar ik normaalgesproken al m’n adem in zou houden als ik er met m’n scooter over zou moeten rijden…maar het uitzicht was adembenemend, baden regelmatig schietgebedjes en genoten van de schitterende en bergachtige regenwouden van Borneo….
Omdat we in september wekelijks TV programma’s gaan maken voor Family 7 was onze zoon Samuel de cameraman!! Op een gegeven moment kwamen we aan bij het laatste dorp van ‘de bewoonde wereld’ en werden opgewacht door een soort van open truck die ons uiteindelijk zou brengen naar Living Waters Village!! We werden breedlachend verwelkomd door een broeder die onze chauffeur bleek te zijn. We werden geholpen om onze bagage in de truck te plaatsen en samen met de andere gasten hobbelden we nog eens anderhalf uur naar onze uiteindelijke bestemming!! Toen we arriveerden in Living Waters Village kwam er bij mij even een ontlading. Ik had tranen in m’n ogen en kippenvel op m’n lijf, want na ongeveer 32 uur reizen waren we nu eindelijk op de plaats van waar we werden verwacht. Het was zo bijzonder….we werden begroet door een groot aantal kinderen en tussen de jongeren kwamen Ronny en Kay aangelopen om ons te verwelkomen!! Na een paar stevige ‘huggen’ en een lekker bordje rijst werden we verwezen naar het gastenverblijf en genoten van een Indonesiche douche en sliepen wederom als een os!!
Het werd een leuke en zegenrijke week. We ontmoetten broeders en zusters die voor een (on)bepaalde tijd zich als vrijwilligers hadden opgegegeven om te dienen en een zegen te zijn voor ongeveer 500 kinderen. In het begin was het best wel wat onwennig, maar al gauw kregen we de smaak te pakken!! Iedere morgen wordt er in de grote kerkzaal een gebedsdienst gehouden waar iedereen, inclusief alle werkers en leiders aanwezig waren.
Daarna ging iedereen naar de grote eetzaal om te genieten van een ontbijtje met koffie of thee!! Ook de opening van de nieuwe school werd bijzonder waar tientallen gasten, inclusief politieke leiders aanwezig waren. Alle kinderen hadden zich verzameld en zelfs de peuters waren aanwezig. Alles was zo feestelijk en goed georganiseerd. Op een gegeven moment werd iedereen gevraagd om te staan en werd het Indonesische volkslied gezongen. Mijn gebed was: “Heer geef dat nog miljoenen mensen, jongeren zullen worden gered in het grootste moslimland ter wereld”!!
Ook Samuel had het prima naar z’n zin en mengde zich al gauw tussen de jongeren en gaf ook een paar keer drumles aan de grootste jongens wat ze super leuk vonden.
We vonden het een voorrecht om een zegen te zijn voor alle kids!! Efi gaf op een avond een teaching over het onderwerp: ‘Waarom Aanbidden’ en zong zelf een aantal schitterende worshipsongs. Ook vroeg Ronny of wij wilden zingen en spreken in de grote zondagmorgendienst terwijl we op zondagavond een revivalmeeting zouden houden. Het waren heerlijke diensten waar de Heer op een bijzondere manier in ons midden was en alle kinderen en tieners genoten met volle teugen. De zondagavond had ik gevraagd of alle gasten, (sommige zijn kerkleiders) wilden bidden voor de kinderen voor bepaalde gebedsonderwerpen. Ik vroeg nadat ik de Boodschap had gebracht of de gasten naar voren wilden komen en in een rij van links naar rechts voor het podium wilden gaan staan. Daarna nodigde ik de kinderen uit die persoonlijk gebed wilden om naar voren te komen. Velen kwamen naar voren en het was zo geweldig fijn. Kinderen huilden tijdens gebed omdat ze Gods liefde ervoeren en nadat ik tegen het het einde van de revivalmeeting een oproep deed voor bekering, kwamen ongeveer 16 jongeren naar voren om een bewuste keuze te maken.
Voor onze TV programma’s op U-Channel in Indonesie waar we iedere zondagavond miljoenen mensen bereiken met het Goede Nieuws en voor de programma’s straks op Family 7 had ik een interview met Ronny. Hij vertelde over zijn visie en zijn indrukwekkende bediening. Vanuit de bewogenheid van Christus vertelde Ronny hoe hij ongeveer 10 jaar geleden vanuit niets dit grote werk startte. Ook verrichtte de Heer door gebed en medische hulp geweldige wonderen voor een aantal kinderen. Al met al een unieke man die bevlogen is met de opdracht die de Heer hem gaf en onvermoeibaar lijkt!! We danken onze vriend Jeroen Elferink, directeur van Life Media Vision in Overpelt, Belgie voor het beschikbaar stellen van een gloednieuwe handzame HD camera zodat we supermooie opnames konden maken.
Maar aan alles komt een eind, zo ook in LWV. We pakten na een week weer de koffers en namen afscheid van Ronny en Kay. Hij bedankte ons voor onze inzet en betrokkenheid voor de kinderen. We namen afscheid van de kids en de kanjers uit Nieuw Zeeland, Australie en Belgie die nog een weekje langer bleven. Na een traditionele fotosessie op het plein van Ruma Adonai stapten we met z’n drietjes weer in de open truck en werden naar de bewoonde wereld gebracht om de grote bus te nemen richting Kuching. Met ‘natte oogjes’ zwaaiden we naar al onze vrienden die op hun beurt ook ons uitbundig uitzwaaiden.
<http://livingwaterministries.nl/wp-content/uploads/2016/03/34samtussenmensenafscheid.jpeg” alt=”34samtussenmensenafscheid” width=”300″ height=”169″ /> <http://livingwaterministries.nl/wp-content/uploads/2016/03/37ronnykayarjanefiafscheid.jpeg” alt=”37ronnykayarjanefiafscheid” width=”300″ height=”166″ />
JAKARTA
We stapten in Kuching op het vliegtuig naar Jakarta. We werden opgehaald door broeder Abraham met zijn chauffeur. Na de koffers ingeladen te hebben stapten we in een gloednieuwe en supermooie terreinwagen met heerlijke airconditioning!!
Broeder Abraham is een zwager van onze vriend pastor John Pangalila in Manado. Hij is zakenman en woont samen met z’n vrouw Helma in een schitterend huis!! Het zijn zulke lieve mensen en zijn zo gastvrij. We bleven 2 nachten logeren en moesten allerlei zakelijke dingen regelen. Na 2 dagen werden we ’s morgens vroeg door de chauffeur naar de luchthaven Soekarno Hatta gebracht om vervolgens te vliegen naar het paradijselijke eiland Bali.
BALI
Ons contactpersoon op Bali pastor Paul Tan, is verbonden aan de grote Rockchurch in Denpasar waar onze vriend Timoteus Arifin de senior voorganger is!! De kerk telt 4000 leden en is op het overwegend Hinduistische eiland Bali een getuigenis van het Koninkrijk van God. Na anderhalf uur arriveerden we in Bali en werden opgehaald door een busje die ons naar ons hotel zou brengen. We werden gelijk gebeld door onze vriend Paul. Hij verwelkomde ons en maakte een afspraak voor een ontmoeting. We verzorgden enkele revivalmeetings.
We danken de Heer voor de Rock Church op Bali. Bali is een schitterend eiland, maar is grotendeels Hinduistisch. Het (ei)land is verzadigd van tempeltjes en afgoderij!! Veel mensen worden beheerst door angst voor de goden!! Wat heerlijk dat we mochten zingen en prediken over een God van Liefde die zoveel van ons houdt dat Hij Zijn enige Zoon voor ons gaf om onze zonden, ziekten,angst en vrees te dragen!! God deed heerlijke dingen!!
De mensen genoten van onze liederen en vooral de Indonesische liedjes van Efi waren tot grote zegen. Ook mocht ik spreken over een God van wonderen. ‘God wil zich openbaren in ons leven te zijn een God van wonderen’. Ik vertelde dat de 1e christenen geloofden in wonderen en wonderen verwachtten en zelfs toen ze door de religieuze wereld zwaar werden vervolgd hun gebed was: “Heer let op hum dreiging, maar laat ons in vrijmoedigheid Uw woord spreken, en dat U Uw handen uitstrekt zodat WONDEREN zullen plaatsvinden”….Handelingen 4/29 De mensen waren zo aangeraakt en mochten voor vele bidden en ze zalven met olie!! We hadden een gezegende tijd in Bali. We zijn blij en dankbaar dat in deze Indonesietour tientallen mensen een beslissing namen om Jezus aan te nemen als hun Redder en Vriend!! To God be the Glory, for the things He has done!!
RELAXEN
Natuurlijk maakten we van de gelegenheid gebruik om een paar dagen heerlijk te genieten van de zon, het zwembad en smaakvolle Indonesische maaltijden!! We zijn trots op onze zoon die zich zo heeft ingezet om als cameraman werkzaam te zijn. We hebben nog een dag gefilmd om typisch Balinese taferelen te filmen zoals de groene rijstvelden, (sawa’s) de Balinese koeien met die grote ogen, de dorpjes en de kali waar de mensen hun kleren wassen etc.
We hebben van deze gezegende zendingsreis schitterend materiaal verzameld zodat we straks een paar mooie TV programma’s kunnen laten zien. Dank je wel lieve partners dat jullie dit mogelijk hebben gemaakt. Alle kinderen van LWV zeggen: “Dank je wel dat U Oom Arjan, Tante Efi en onze broer Samuel hebt laten komen….Alle pasbekeerden zeggen: “Dank je wel dat Arjan en Efi kwamen en dat ik nu weet dat God van mij houdt en dat ik door Jezus een nieuwe schepping ben geworden……Sela. Bekering: Het grootste wonder!!